x Novar Hair Novar Hair English Novar Hair Germany Novar Hair French Novar Hair Arabic Novar Hair Arap Emirlikleri
Saç Ekim uygulaması
 • İzmir Sakal Ekimi
 • İzmir Bıyık ekim uygulaması
 • İzmir Bıyık ekimi
 • Sakal ekimi
 • İzmir Bıyık ekim uygulaması
 • İzmir Bıyık ekimi
 • Sakal ekimi
 • İzmir Bıyık ekim uygulaması
 • İzmir Bıyık ekimi
 • Sakal ekimi

Saç Ekimi Nedir ?

Saç Ekimi, saçların yoğun olduğu ense bölgesinden alınan saç foliküllerinin saç kaybı olan bölgelerine transfer edilmesidir. Yoğun saç kaybına uğramış kişilerin, kalıcı olarak saçlarına geri kavuşmalarının tek çözümü saç ekimidir. Saç ekimi operasyonu, özellikle doğal ve sağlıklı saç sonuçları verdiği için tercih edilen kalıcı bir yöntemdir. Bu uygulamada genetik olarak dökülmemeye kodlanmış donör bölgeden alınan greftler saç, kaş, sakal ve bıyık bölgesine yapılan ekimlerde de kullanılır.

Saç Ekimi Öncesi

Saç ekimi operasyonu öncesi dikkat edilmesi gerekenler :

1-Eğer alkol kullanılıyorsa operasyondan en az 1 hafta önce bırakılmalıdır.

2-Aspirin gibi kan sulandırıcılar operasyonun bir hafta öncesinden bırakılmış olmalıdır.

3-Saçlara losyon, jöle, saç kremi, topik gibi kimyasal ürünler sürülmemelidir.

4-Operasyona girmeden önce tedavisi devam eden tansiyon, şeker, kalp, ülser gibi rahatsızlıklar varsa bundan hekimin haberdar edilmesi, kullanılan ilaçların belirtilmesi gerekir.

5-Operasyona saçlar yıkanmış olarak gelinmesi gerekir.

6-Operasyon gününde, gömlek gibi düğmeli, kolay giyilip çıkarılabilecek giysilerin giyilmiş olması önerilir.

7-Operasyon günü ve bir gün önceden itibaren kafeinli içecekler azaltılır.

8-Operasyona gelmeden önce kahvaltı yapılması veya yemek yenilmesinde bir sakınca yoktur.

Saç Ekimi Uygulama

Fotoğraflarınız alınarak,saçlarınız polikliniğimizde size özel tıraş makineleri ile 1 numaraya kısaltılarak lokal anestezi için hazırlanır. Bayanlarda erkekler gibi saçın tamamının tıraş edilmesi beklenemez bizim uyguladığığımız teknikte iki kulak arası bölgede yaklaşık 5 - 10 cm alan tıraş edilir ve FUE yöntemiyle buradan greftler tek tek çıkarılır. Üst kısımdaki kesilmeyen saçlar aşağı sarkıtıldığında tıraş edilmiş alanı kamufle edeceğinden ense bölgesine bir müdahale yapıldığı dışarıdan asla anlaşılmaz. Ense bölgenizdeki Greftlerinizin durumuna göre Uzmanlarımız tarafından incelenerek alınır. Saç Kökleriniz özel dolaplarda muhafaza edilir.

Saç Ekimi Sonrası

Operasyonun ertesi günü saçlar yıkanmamalıdır. İlk yıkama işlemi operasyon yapıldıktan 4 gün sonra Polikliniğimizde yapılacaktır. Yıkama işlemi bu günden sonra her gün ve günde 1 kere yapılır. Yıkama işleminde doktor tarafından verilen losyon ve şampuan, tavsiye edilen şekilde kullanılır. Yıkama işlemi avuç içi ve parmak uçları ile nazik hareketlerle yapılmalı, asla tırnak hareketleri kullanılmamalıdır. Yıkama sonrasında kurulama temiz bir havlu ile sürtme hareketi yapmadan yapılmalı, saç kurutma makinesi 2 hafta boyunca kullanılmayacaktır. 2 hafta sonra Saç kurutma makinesi kullanılacaksa makine kafaya fazla yaklaştırılmamalı, sıcak hava kullanılmamalıdır. Yaklaşık 10 gün sonra saç ekimi yapılan bölgelerde kabuklanmalar sona erer. Kabuklanmanın uzun sürmesi saç çıkışını geciktirir. Kabuklanmanın 15 günden fazla sürmesi durumunda operasyonu yapan hekime başvurmalıdır. İlk bir ay havuz ve denize girmemeli, operasyon bölgesi yoğun güneş ışığına karşı korunmalıdır. Saç ekimi yapılan bölgede çıkan ilk saçlar 3. Haftadan itibaren dökülmeye başlar. Bu dökülme normal olup yapılan işlemin başarısızlığına değil aksine operasyonun başarısına verilir. Ekimi yapılan saç köklerinden dört ay içerisinde kalıcı saçlar çıkmaya başlar. Operasyondan sonra ekim yapılan bölge özellikle ilk iki hafta içerisinde her türlü travmaya karşı iyi korunmalıdır.

FUE tekniği ile saç ekimi

FUE tekniği Kıl köklerinizin ense bölgesinden alınarak ihtiyaç duyulan bölgeye ekilmesiyle olur.

FUE tekniği (yöntemi) avantajları:

1-Dünyada kullanılan son teknoloji

2-Tamamen doğal bir ekim

3-Daha sık bir ekim ve gür saçlar

4-Operasyon sonrası en geç 2 günde günlük hayata dönebilme imkanı

5-Operasyon sonrası cilt altına sıvı enjekte edilmediği için sıfır şişlik ve minimal ağrı

6-Ekim bölgesinde ciltte kanallar açılmadığı için enfeksiyon riski olmayan bir yöntemdir.

FUE Saç Ekim Avantajları

 • Ameliyatsız

 • Lokal Anestezi

 • Growth etkisi ile hızlı çıkan saçlar

 • Tamamen Doğal , sağlıklı saçlar

Bilgilendirme : Novar Hair Saç Ekimi işlemlerinizi Uzman Doktorumuzun analizi ile Greft Sayısı belirlenerek çıkartılmaktadır. Polikliniğimizde Ameliyathane ortamında Steril olarak gerçekleştirilen işlemler ile Kıl kökleriniz hızlı şekilde uzmanlarımız tarafından işleme alınır ve Saç ekim işlemi tamamlanır.
Novar HAİR İzmir

SORUNUZ MU VAR ?

Whatsapp ile Fotoğrafınızı gönderin detaylı bilgi alın

Whatsapp İletişim Numaramız 0 (530) 178 80 80